חברת הולהשלום, החברה היחידה שעושה הדרכה בתוך המוזיאון והמגרש כדורגל "קאמפ נואו"

 כדורגל

חובבי בארסה יתרגשו בסיור מודרך ויחודי ב"קאמפ נואו" – אצטדיונה של קבוצת הכדורגל האגדית של ברצלונה "בארסה", במוזיאון המציג את הרגעים הגדולים של המועדון. חדרי הלבשה, כר הדשא, יציע המכובדים, העיתונאים והגביעים.

*הסיור הינו חלק מהטיול לשמורת הרי המונסראט

בארסה: כדורגל כדת כמפגש משפחתי לדורותיו

"איישו אס מאס קווה און קלוב" ("זה יותר מסתם מועדון")

 כדורגל

כאשר פרסם מנהל החשבונות יוהן גמפר מודעה ב 1899 ובה קרא לאוהדי כדורגל להצטרף אליו ולהקים מועדון, הוא לא שיער כי הדבר יהפוך לתופעה חברתית תרבותית סוחפת. כיום מגרש הכדורגל קאמפ נואו הוא אחד הגדולים באירופה.

השפעתו של הכדורגל על חיי החברה ועל התקשורת הברצלונאית היא תופעה מדהימה. הכדורגל הוא נושא שיחה שכיח בבר, במסעדה, מסביב לשולחן האוכל בבית ובעצם בכל מקום. דנים בו בני כל המועמדות – עשירים כעניים. נשים כגברים, זקנים כנערים. צפייה במשחק היא לא רק ההצגה הטובה ביותר בעיר, אלא חלק בלתי נפרד מחיי החברה בברצלונה. משפחה שלמה לדורותיה, מתהלכת לכיוון האצטדיון, היא מחזה נפוץ.

בזיכרון הקולקטבי ובמיתוס של בארסה שמור מקום של כבוד לכוכבי הקבוצה בעבר ובהווה, החל מלאסלו קובאלה, רומאריו ולואיס סוארז הבלתי נשכחים וכלה באלילי העשורים האחרונים כמו יוהן קרויף, דייגו מראדונה, רונלדו, ריבלדו, פפ גוורדיולה רונלדיניו סטויקוב היחיד בדורו ליונאל מסי שהעניקו וממשיכים להעניק לקבוצה גביעים רבים.

 כדורגל " קאמפ נואו"

לקרויף שמורה זכות מיוחדת, משום שהוא כיהן כמאמנה של בארסה במשך שמונה שנים, החל משנת 1988. בתקופה זו זכתה הקבוצה בגביע ספרד ובגביע אירופה, ושחקני הקבוצה הפכו לאלילים ממש.

מקומם של האינטלקטואלים בעיסוק החביב על הברצלונאים אינו נפקד ואף תורם להעצמת התופעה. בעיתונים מופיעים טורים הדנים בענייני הקבוצה, פרי עטם של סופרים, כלכלנים, פרופסורים באוניברסיטה ופוליטיקאים. כרוניקה של משחק, הערות, ניתוחים, הצעות לשיפור, או נזיפה בשחקן – הכותבים אינם מהססים לטפל בחומרים שבארץ אחרת הם עניינם הבלעדי של כתבי הספורט. כתיבה על כדורגל אינה אופנה, היא חלק מן התרבות בברצלונה.

 כדורגל " קאמפ נואו"

אנחנו זמינים עבורכם בוואטסאפ (באייקון במתחתית המסך)
או הרשמו עכשיו ואחד מנציגינו יצור אתכם קשר בהקדם!

    תאריך נחיתה:

    תאריך עזיבה: