ראמבלה ואו לאס ראמבלאס
המדרחוב הארוך של ברצלונה מאכלס שווקים דוכני עיתונים, פרחים וציפורים בכלובים, אמנים, פסלים חיים, ברים של טאפאס ובתי קפה. צאו לטיול בו, כפי שעושה לפחות פעם ביום ברצלונאי הגון.הצבעים, הקולות והחיוניות שבמקום לא ישאירו אתכם אדישים.
עם הבניינים המוכרים שלאורכה נמנים בית האופרה שוק האוכל הענק בוקריה ומספר בתי פאר.
כדי להרגיש את דופק החיים של עיר פעלתנית כמו ברצלונה, כדאי להתחיל את הסיור בשוק הבוקריה לב לבו של מדרחוב הנק של העיר. שהייה של דקות אחדות בתחילתו ואו באמצע הרמבלה תגרום לכם סחרחורת: קלחת אנושית מבעבעת של תיירים, מקומיים, סוחרים שגרונם ניחר מצעקות, תוכים, פסלים חיים, נשים סוחבות סלים משוק הבוקריה וכמובן כייסים.

הרמבלה

היכרות עם לאס ראמבלאס
מקור שמה של השדרה הארוכה הוא במילה הערבית רמלה, קרקעיתו היבשה של נחל אכזב. במאה ה-13 התנשאה חומת העיר מעל גדתו השמאלית של נחל אכזב, שזרם מגבעות קולייסרולה לכיוון הים. במאה ה-16 נבנו לגדתו הנגדית של הנחל מנזרים לנזירים ולנזירות וגם אוניברסיטה. עם הזמן, מולאה קרקעית הנחל באדמה, והבניינים העתיקים נהרסו, אך הם עדיין מהדהדים בשמותיהם של חמשת המקטעים של לאס ראמבלאס, השדרה הארוכה שמקשרת בין פורט ואל לבין פלאסה דה קאטלוניה.
כיכר קאטלוניה ותחילתו של הרמבלה נקראת "פונט דה קאנאלטס" – ע"ש המזרקה מהמאה ה-19 אשר בפולקלור המקומי נקבע מי ששותה ממימיה, מובטח לו כי ישוב לעיר. קפה ציריך מקום ראוי לאתנחתא על קפה קון לצ'ה (קפה עם חלב) בין הקניות המרובות בחנויות הכל בו השוכנות בכיכר: אל קורט אינגלאס.
"ראמבלאס דלס אסטודיס" על שם האוניברסיטה הראשונה של ברצלונה, במרכזה שוק הציפורים, ובו עשרות סוגים של ציפורים.
"ראמבלה דה סאנט זוזפ" נקראת על שם הכיכר ההומה שבמרכזה – סנאט זוזפ דה אוריול. זהו אזור של דוכני פרחים.

המחזה המושך את העין יותר מכל בקטע זה של הרמבלה הם הפסלים החיים: שחקנים צבועים מכף רגל ועד ראש ניצבים דוממיםעל ארגזים אופנים כסאות ואפילו אסלות….
אם תשליכו מטבע לכובע המונח לידם, יודה לכם "הפסל" על נדיבותכם בתנועה דוממת .
"ראמבלאס דלס קפוצ'ינס" נקראת על שם כנסיית סאנטה סנטה מדרונה, בה קבע את מושבו מסדר הקפוצ'ינים בתחילת המאה ה-17. זהו, זה הגענו ללב לבו של המדרחוב . מצד אחד ניצב שוק בוקריה במבנה מתכת מו המאה ה-19 ובו דוכנים המציעים מכל טוב.
מתחת לרגליכם מונח פסיפססוריאליסטי נפלא, שתוכנן ע"י האמן חואן מירו. בקרן הרחוב ניצב בניין האופרה, ליסאו עדות חיה ליכולתה של ברצלונה להמציא את עצמה כל פעם מחדש.
המלצה חמה!! במדרכה הסמוכה נמצא קפה אופרה הידוע, להזמין את השוקו הסמיך עם הצו'רו אצבעות בצק מסוכרים טובלים בשוקו והשאר היסטוריה…!!!
"ראמבלה דה סנטה מוניקה" המכונה על שם המנזר העתיק הנמצא במרכזה, יש כאן קיוסקים המוכרים ספרים ועיתונים פורנוגרפיים.
עוד על הרמבלה, מוזיאון השעווה , פלאסה ריאל הככר התוססת ביותר בברצלונה תוכננה באמצע המאה ה-19. את עמודי הפנסים הניאוקלאסיים יצב גאודי.
פאלאו גואל הארמון הנאו-גותי נחשב אחת מיצירות האדריכלות החשובות של גאודי. בית הפאר נבנה עבור פטרונו של גאודי במשך כל חייו, התעשיין אוסבי גואל, והוא ניצב על חלקה קטנה ברחוב צר, כך שקשה לראות את החזית כולה. בפנים, השיג גאודי תחושה של מרחב.
תחילתו של הרמבלה שאולי מבחינתינו זה הסוף מגיעים לככר בה ניצבת האנדרטה, שנבנתה ב 1888
לרגל התערוכה הבינלאומית, מוזמנים לנשום את אווירו הצח של הים הקרוב, להעפיל לקצה פסל קולומבוס ולזכות במראה מרהיב של העיר. או לבקר במוזיאון הימי המרתק שנמצא בקצה הרמבלה שהיה לשעבר מספנה לתיקון ספינות עץ.

אנחנו מזימים אותכם להצטרף לסיורנו לראות עוד הרבה יותר
ברצלונה היא יותר מעיר
Barceona mas que una ciudad

אנחנו זמינים עבורכם בוואטסאפ (באייקון במתחתית המסך)
או השאירו פרטיכם ואחד מנציגינו יצור אתכם קשר בהקדם!

    תאריך נחיתה:

    תאריך עזיבה: